Real Madrid’de Carlo Ancelotti’den Arda Güler sinyali!

LaLiga’da şampiyonluğa ulaşan Real Madrid, Şampiyonlar Ligi’nde de finale yükseldi. Eflatun-beyazlılar ligde ilk sırayı çoktan garantilediği ve Avrupa kulvarında yola devam ettiği için Arda Güler’in kalan haftalarda süre bulması daha da kolaylaşacak.

Ligde bugün 19.30’da deplasmanda Granada karşısına çıkacak başkent ekibinde, genç oyuncunun geçen hafta olduğu gibi ilk 11’de karşılaşmaya başlaması beklentisi hakim. Real teknik direktörü Carlo Ancelotti dün maç öncesi düzenlediği basın toplantısında bu duruma yönelik ipuçları verdi.

Şampiyonlar Ligi’nde Borussia Dortmund ile karşı karşıya gelecekleri final maçının kendileri açısından önemine dikkat çeken İtalyan teknik adam, rotasyon sinyaliyle bazı as oyuncuları dinlendirme sinyali verdi.

Ancelotti, “Yorucu ve yoğun bir sezon oldu, bu yüzden dinlenmeye ihtiyacımız var. Finalden önce iyi hazırlanmamıza yardımcı olacak birkaç maçımız var. Rotasyonlar olacak” dedi.

Öte yandan Arda Güler, İspanya ile oynayacağı hazırlık maçları için Madrid’de bulunan Türkiye 14 Yaş Altı Milli Futbol Takımı’nı ziyaret etti. Genç Milli Takımlar Teknik Koordinatörü Selman Coşkun, ziyaret için Arda Güler’e teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin genç oyunculara ilham verdiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x